גמישות יתר בילדים

26 לספט, 2017 נכתב ע"י     אין תגובות    מתוך קטגוריה: כללי

גמישות יתר היינה תסמונת ולא מחלה. זהו מצב שבו קיימת תנועתיות יתר במפרקי הגוף מעבר לטווח התקין. גמישות יתר בילדים זהו מצב שכיח בהתפתחות תקינה אצל פעוטות וילדים צעירים שעם ההתפתחות המוטורית משתנה לקראת גילאי 3. אולם, ישנם ילדים שמצב זה נשמר אצלם לאורך החיים. מעבר לטווחים מוגברים ביותר במפרקים קיים העדר של פעילות תקינה של מנגנון התכווצות שרירי המפרק בעקבות סיבוב או מתיחת יתר.

בגילאי הינקות משפיעה גמישות יתר על התפתחות תקינה של יסודות התנועה כמו: הרמת הראש, התהפכות התינוק, ישיבה, זחילה והליכה. בדרך כלל, תינוקות הסובלים מגמישות יתר יציגו התפתחות מוטורית מעט מאוחרת.

גמישות יתר בילדים

בגילאים מאוחרים יותר גמישות יתר מאופיינת גם בכאבי גפיים ובדלקות כרוניות. הגמישות מובילה למצב שמגביר את הפעילות האקראית של התנועה (כי הרי קשה מאוד לשלוט על גפיים כה גמישות) ובכך מקשה על הילד להשלים בהצלחה רכישה של מיומנות מוטורית. בנוסף, הגמישות משפיעה מאוד על היציבה וילדים עם גמישות יתר יהיו בסיכון לפתח לקויות יציבה.

דרכי טיפול בגמישות יתר

דרך הטיפול בגמישות יתר היא בעיקר ביצוע פעילות גופנית מובנית על מנת לחזק את השרירים המייצבים את המפרק ולהביא ליציבה מודעת ובריאה יותר. חשוב לציין כי לא ניתן לשנות את טווחי התנועה של המפרקים אלא, בעיקר לשפר את יציבותם.

flex2

יש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>